Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp-Bilim Doktoru Bütünleşik Programı web sitesine hoş geldiniz.

Tıp-Bilim Doktoru Bütünleşik Programı (TBDr), 2003-2004 akademik yılından beri Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi (HÜTF) bünyesinde yürütülmekte olan entegre bir programdır. Şu ana kadar 49 mezunu bulunmaktadır. 

 

HÜTF’de öğrenim görmekte olan Dönem-II öğrencileri programa başvuru hakkına sahiptir. Programın başlıca özelliği doktora eğitiminin tıp fakültesi eğitim programına entegre edilmiş olmasıdır. Bu yolla ileride tıp alanında çalışacak yüksek nitelikli bilim insanı yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Programı tamamlayan öğrenciler tıp doktoru (MD) ve bilim doktoru (PhD) diplomalarını birlikte alarak mezun olur.

Her yıl Mart-Nisan aylarında tıp fakültesinin Dönem-II öğrencilerine program tanıtımı yapılmakta ve tanıtımdan sonra programa katılmak isteyen dönem 2 öğrencilerinin başvuruları değerlendirilmektedir. Değerlendirme için öğrencilerden programa katılma amaçlarını anlatan bir “niyet mektubu” istenmekte ayrıca sözlü mülakat da yapılmaktadır. Değerlendirme sonucunda programa kabul edilen öğrenciler ertesi akademik yıl başında duyurulmaktadır. Siz de bu programa katılmak istiyorsanız program tanıtım ve mülakat tarihlerine ilişkin duyurularımızı web sitemizden izlemenizi ve bu tarihleri kaçırmamanızı öneririz.

Bütünleşik programla ilgili duyurular ve güncellemeler web sitemizden yapılacağı için, bu siteyi düzenli olarak ziyaret etmenizi öneririz.